W sobotę, 22 sierpnia w Wilkowie, odbędzie się Piknik Rodzinny – Pożegnanie Lata 2015. W programie kilkugodzinnej imprezy przewidziano wiele atrakcji. Każdy mieszkaniec naszej gminy, może się czuć zaproszony przez LOT Świeboda oraz Radę Sołecką i Sołtysa Wilkowa!

             Impreza rozpocznie się o godzinie 13-tej rozgrywkami eliminacyjnymi Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa (zapisy w dniu imprezy od 12-tej oraz drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Będzie to nieco zmodyfikowana siatkówka plażowa, bowiem w każdej drużynie będzie czterech, a nie dwóch zawodników, przy czym ani wiek, ani płeć nie będą grały roli.

             Ci, których wysiłek fizyczny niekoniecznie interesuje, powinni stawić się na placu rekreacyjno–wypoczynkowym nad jeziorem Wilkowskim (dojazd od kościoła) o 14.30. Właśnie wtedy nastąpi oficjalne otwarcie Pikniku, a tym samym wystartują atrakcje dla wszystkich: gry i zabawy (nie tylko dla najmłodszych), bloki konkursów z nagrodami, malowanie twarzy, wata cukrowa, grochówka sołtysa. Nie obejdzie się naturalnie bez pieczenia kiełbasek i ziemniaków.

             Wielkim wydarzeniem, i jednocześnie atrakcją, będzie Sztafeta Pokoleń o Puchar Świebody, która wystartuje o godzinie 15-tej. Weźmie w niej udział maksymalnie dziesięć drużyn. Każdą z nich tworzyć będzie czterech zawodników spokrewnionych ze sobą: mąż, żona, siostra, brat, syn, córka, matka, ojciec, babcia, dziadek itd. Możliwy jest również udział osób zaprzyjaźnionych z daną rodziną. Tutaj organizatorzy nie będą zbyt rygorystyczni :). Cel jest jeden – dobra zabawa! A rywalizacja sportowa? Ona oczywiście jest równie ważna, jednak ma ona być „pretekstem” do znakomitej rozrywki.

             Zasady sztafety są proste: przed czteroosobową drużyną postawiono trzy zadania. Pierwsze polega na objechaniu (przez jednego zawodnika z każdej drużyny) ścieżką pieszo-rowerową jeziora Wilkowskiego (około 6 km). Zadaniem drugiego członka sztafety, będzie przejście w marszu nordic walking odcinka z placu rekreacyjno – wypoczynkowego na plażę gminną w Wilkowie (około 800 metrów). Trzecie zadanie, które do wypełnienia będą mieli ostatni dwaj członkowie sztafety, polegać będzie na przepłynięciu kajakiem z plaży gminnej do placu rekreacyjno – wypoczynkowego (około 400 metrów). Zwycięży drużyna, której ostatni zawodnicy, dotrą na metę jako pierwsi.

             Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie – 601 408 006 lub w dniu imprezy. Zapoznaj się z regulaminem i zasadami rejestracji.

             Ale to nie koniec atrakcji związanych z wysiłkiem fizycznym, bowiem organizatorzy zaplanowali również przeprowadzenie, wspomnianego wcześniej, Turnieju Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa. Rozgrywki trwać będą przez kilka godzin (w zależności od liczby zgłoszonych drużyn), a finałowe pojedynki rozpoczną się o godzinie 16.30. Zgłoś swoją drużynę oraz zapoznaj się z regulaminem.

             O godzinie 18-tej nastąpi wręczenie nagród  dla uczestników Sztafety Pokoleń i Plażówki Wilkowskiej. Godzinę później rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Twisted. Piknik zakończy się o godzinie 22-giej.

 
             W imieniu wszystkich członków LOT Świeboda oraz Rady Sołeckiej Wilkowa zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy! Widzimy się w sobotę 22 sierpnia w Wilkowie!