W jeziorach Powiatu Świebodzińskiego pływa cała gama gatunków ryb – szczupaki, leszcze, liny, okonie i bardzo duże płocie. Nad brzegiem jezior jest wiele kładek ułatwiających wędkowanie. Długa, malownicza linia brzegowa pozwala zasadzić się i wędkować z brzegu w wielu zacisznych miejscach. Wędkarze zorganizowani w koła wędkarskie i stowarzyszenia maja tu swoje przystanie. Dobrze przygotowana jest na ośrodku w Niesulicach – Kormoran (dawniej Elterma) oraz przy przystani jacht klubu (dawniej Lumel).

Ponadto w wielu położonych nad brzegiem jeziora ośrodkach wypoczynkowych możemy wypożyczyć łódź. Wielu przybyłych tu na odpoczynek korzysta z tej możliwości. Dobrym, rybnym miejscem jest położone tuż obok jezioro Złoty Potok (użytkownikiem jest Nadleśnictwo Świebodzin). Połów dozwolony od świtu do zmroku, zezwolenia do nabycia w Nadleśnictwie Świebodzin.

Na zakup przynęty i niezbędnych akcesoriów wędkarskich zapraszają sklepy wędkarskie w pobliskim Świebodzinie i w Sulechowie.

Tych z państwa, którym nie poszczęściło się nad wodą, zapraszamy na komercyjne łowisko położone1,5 km za wsią Skąpe (kierunek Krosno Odrz.). Możemy tam także zjeść smaczną rybę smażoną lub wędzoną. W okresie letnim łowisko czynne od 6 do 22. Ci z państwa, którzy wolą wędkować z własnej łodzi, mogą dużą atrakcyjną łódź nabyć u producenta, w odległym o 5 km od Niesulic, Radoszynie (droga Skąpe - Świebodzin).

Powiat Świebodziński ze względu na dużą liczbę dobrze zarybionych akwenów wodnych jest wymarzonym rejonem do uprawiania wędkarstwa. Spragnionych emocji i przygód związanych z wędkowaniem turystów zadowolą na pewno liczne gatunki ryb np.: karp, leszcz, amur, tołpyga, okoń, szczupak, sandacz, węgorz, płoć, wzdręga, troć jeziorowa, sum oraz liczne kładki i pomosty dla wędkarzy.