Ciężko w to uwierzyć, ale koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Aby chociaż nieco osłodzić tę nieuchronną chwilę Lokalna Organizacja Turystyczna Świeboda wspomaga Sołectwo Wilkowo w zorganizowaniu imprezy, która będzie ostatnim akordem wakacji – Piknik rodzinny na Pożegnanie Lata 2017.  Impreza odbędzie się w sobotę 26 sierpnia. Rozpoczynamy o godzinie 13-tej.

             Będzie to już kolejna odsłona imprezy, która odbędzie się na placu festynowym w Wilkowie. Przed rokiem Piknikiem witaliśmy lato, a tym razem je pożegnamy. A zapowiada się naprawdę huczna impreza, którą po prostu trzeba wpisać do swojego kalendarza!

             Co organizatorzy przygotowali tym razem? Naturalnie wiele atrakcji i to zarówno dla starszych, jaki i młodszych uczestników Pikniku. Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. Wśród atrakcji znajdą się m.in. bloki konkursów z nagrodami, dmuchane zabawki, czy malowanie twarzy. Oczywiście Piknik nie może się obyć bez dobrego jedzenia. Tutaj tradycyjnie o podniebienia uczestników imprezy zadbają panie z wilkowskiego Koła Gospodyń Wiejskich.

             Oczywiście i w tym roku LOT Świeboda zadbała o to, aby ci, którzy chcieliby nieco się zmęczyć, mieli taką możliwość. Okazją będzie, tak jak i przed rokiem, udział w Trójboju o Puchar Świebody. Weźmie w nim udział maksymalnie dziesięć drużyn. Każdą z nich tworzyć będzie czterech zawodników. Cel jest jeden – dobra zabawa! Choć oczywiście nutka rywalizacji sportowej również jest wskazana.

               Zasady Trójboju są proste: przed czteroosobową drużyną postawiono trzy zadania. Pierwsze polega na objechaniu (przez jednego zawodnika z każdej drużyny) ścieżką pieszo-rowerową jeziora Wilkowskiego (około 6 km). Zadaniem drugiego członka sztafety, będzie przejście w marszu nordic walking odcinka z placu rekreacyjno – wypoczynkowego do skrzyżowania z drogą wiodącą do plaży gminnej położonej w Wilkowie → z powrotem na plac rekreacyjno-wypoczynkowy (dystans około 800 m). Trzecie zadanie, które do wypełnienia będą mieli ostatni dwaj uczestnicy Trójboju, polegać będzie na przepłynięciu kajakiem z plaży znajdującej się przy placu rekreacyjno-wypoczynkowym do bojki usytuowanej na jeziorze → po jej okrążeniu z powrotem na plażę (dystans około 400 m) 

              Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie – 601 408 006 lub 503 074 085 oraz w dniu imprezy. Zapoznaj się z regulaminem i zasadami rejestracji.

            To nie koniec atrakcji związanych z wysiłkiem fizycznym, bowiem organizatorzy zaplanowali również przeprowadzenie Turnieju Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa. Rozgrywki trwać będą przez kilka godzin (w zależności od liczby zgłoszonych drużyn). Będzie to nieco zmodyfikowana siatkówka plażowa, bowiem w każdej drużynie będzie czterech (a nie dwóch zawodników), przy czym ani wiek, ani płeć nie będą grały roli. Swój udział w Turnieju będzie można zgłosić w dniu imprezy od godziny 12-tej lub wcześniej drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapoznaj się z regulaminem i zasadami rejestracji.

 Ramowy program imprezy:

 13.00 - Rozgrywki eliminacyjne Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa

 14.30 - OTWARCIE PIKNIKU!!!! - gry, zabawy i dobre jedzenie (m.in.: bloki konkursów z nagrodami, dmuchane zabawki, malowanie twarzy, wata cukrowa, wilkowska grochówka)

15.00 - Trójbój o Puchar ŚWIEBODY

16.30 - Finał Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa

17.30 - Wręczenie nagród

18.00 - Występ Zespołu muzycznego AK-CENT

22.00 Zakończenie Pikniku

 

Projekt dofinansowany  ze środków Województwa Lubuskiego w ramach: LUBUSKIE INICJATYWY MŁODZIEŻOWE – BUDŻET INICJATYW OBYWATELSKICH