Przed rokiem Wilkowo piknikiem żegnało lato. Tym razem je powita. Piknik Rodzinny – Powitanie Lata 2016 już w drugą sobotę wakacji, czyli 2 lipca! Przez kilka godzin plac rekreacyjno-wypoczynkowy położony nad brzegiem jeziora, będzie tętnił życiem. Każdy mieszkaniec naszej gminy, może się czuć zaproszony przez LOT Świeboda oraz Radę Sołecką i Sołtysa Wilkowa!

 

Podobnie jak przed rokiem impreza rozpocznie się o godzinie 13-tej rozgrywkami eliminacyjnymi Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa (zapisy w dniu imprezy od 12-tej oraz drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Będzie to nieco zmodyfikowana siatkówka plażowa, bowiem w każdej drużynie będzie czterech, a nie dwóch zawodników, przy czym ani wiek, ani płeć nie będą grały roli.

            Ci, których wysiłek fizyczny niekoniecznie interesuje, powinni stawić się na placu rekreacyjno–wypoczynkowym nad jeziorem Wilkowskim (dojazd od kościoła) o 14.30. Właśnie wtedy nastąpi oficjalne otwarcie Pikniku, a tym samym wystartują atrakcje dla wszystkich: gry i zabawy (nie tylko dla najmłodszych), bloki konkursów z nagrodami, malowanie twarzy, wata cukrowa, grochówka sołtysa. Zaplanowano ponadto zapowiadający się niezwykle ciekawie pokaz sztuk walki w wykonaniu grupy Taekwondo Wilkowo. Oprócz tego będzie można zobaczyć w jaki sposób powstają gliniane garnki, a najmłodsi będą hasać w kulach wodnych. Będzie można wykazać się również pomysłowością przy robieniu śmiesznych zdjęć w fotobudce. Dodatkowo chętni będę mieli okazję pojeździć konno.

              Wielkim wydarzeniem, i jednocześnie atrakcją, będzie Trójbój o Puchar Świebody, który wystartuje o godzinie 15-tej. Weźmie w niej udział maksymalnie dziesięć drużyn. Każdą z nich tworzyć będzie czterech zawodników. Cel jest jeden – dobra zabawa! A rywalizacja sportowa? Ona oczywiście jest równie ważna, jednak ma ona być „pretekstem” do znakomitej rozrywki.

              Zasady sztafety są proste: przed czteroosobową drużyną postawiono trzy zadania. Pierwsze polega na objechaniu (przez jednego zawodnika z każdej drużyny) ścieżką pieszo-rowerową jeziora Wilkowskiego (około 6 km). Zadaniem drugiego członka sztafety, będzie przejście w marszu nordic walking odcinka z placu rekreacyjno – wypoczynkowego do skrzyżowania z drogą wiodącą do plaży gminnej położonej w Wilkowie → z powrotem na plac rekreacyjno-wypoczynkowy (dystans około 800 m). Trzecie zadanie, które do wypełnienia będą mieli ostatni dwaj członkowie Trójboju, polegać będzie na przepłynięciu kajakiem z plaży znajdującej się przy placu rekreacyjno-wypoczynkowym do bojki usytuowanej na jeziorze → po jej okrążeniu z powrotem na plażę (dystans około 400 m) 

              Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie – 601 408 006 lub 503 074 085 oraz w dniu imprezy. Zapoznaj się z regulaminem i zasadami rejestracji.

              Ale to nie koniec atrakcji związanych z wysiłkiem fizycznym, bowiem organizatorzy zaplanowali również przeprowadzenie, wspomnianego wcześniej, Turnieju Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa. Rozgrywki trwać będą przez kilka godzin (w zależności od liczby zgłoszonych drużyn), a finałowe pojedynki rozpoczną się o godzinie 16.30 - zapoznaj się z regulaminem.

              O godzinie 18-tej nastąpi wręczenie nagród  dla uczestników Trójboju i Plażówki Wilkowskiej. Godzinę później rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Papa Band. Piknik zakończy się o godzinie 22-giej.

               W imieniu wszystkich członków LOT Świeboda oraz Rady Sołeckiej Wilkowa zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy! Widzimy się w sobotę 2 lipca w Wilkowie!

 

 Zobacz plakat