W sobotę 22 sierpnia na placu rekreacyjno-wypoczynkowym w Wilkowie odbył się Piknik Rodzinny na Pożegnanie Lata współorganizowany przez LOT Świeboda. Na placu festynowym pojawiły się setki mieszkańców Gminy Świebodzin.

            Była to już druga taka impreza w podświebodzińskiej miejscowości, którą wspólnie zorganizował sołtys, Rada Sołecka Wilkowa oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Świeboda. W ubiegłym roku piknikiem witano wakacje, a tym razem je żegnano.

            Zabawa, przy znakomitej pogodzie, rozpoczęła się po godzinie 13-tej rozgrywkami Plażówki Wilkowskiej o Puchar Sołtysa, czyli nieco zmodyfikowanej siatkówki plażowej. Tutaj, w każdej z czterech drużyn, które zgłosiły się do turnieju, grało po czterech zawodników.

            Przed 15-tą nastąpiło oficjalne otwarcie pikniku, a tym samym ruszyły wszystkie atrakcje, które, co oczywiste, zostały ukierunkowane głównie na dzieci. Były więc wielkie dmuchańce, dzięki którym każde obecne na pikniku dziecko mogło pohasać do woli. Przez kilka godzin tłumy najmłodszych nie opuszczały placu - ale jak tu odejść, gdy co rusz ogłaszano kolejne konkursy i zabawy, w których do wygrania było mnóstwo ciekawych nagród. Dodatkowo bez problemu można było poczuć smak waty cukrowej, czy zjeść kawałek ciasta. Oczywiście można było również „wrzucić na ruszt” coś konkretniejszego, jak chociażby grochówkę, czy jedno z przepysznych dań przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Amatorzy pieczonych na ognisku kiełbasek również nie mieli powodów do narzekania.

            Jeżeli ktoś miał ochotę spalić nadmiar kalorii, mógł wziąć udział w zorganizowanej przez LOT Świeboda (który był odpowiedzialny za sportową część imprezy) sztafecie kajakowej. Wystartowało w niej sześć czteroosobowych zespołów. Zadaniem pierwszych dwóch członków każdej z ekip, było przepłynięcie kajakiem z placu rekreacyjno-wypoczynkowego na dziką plażę położoną na drugim brzegu jeziora. Tam czekali na nich zmiennicy, którzy zastąpili w kajakach swoich partnerów, po czym jak najszybciej wrócili na plac festynowy. Rywalizacja i chęć zwycięstwa była ogromna, jednak na szczęście uczestnicy mieli świadomość, że najważniejsza była dobra zabawa.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że tak dużej liczby kajaków, które jednocześnie pojawiły się na wodach jeziora Wilkowskiego, dawno nie widziano. Ogromna w tym zasługa członka Świebody, Ewy Skonieczek (firma Martinez z Lubrzy), która na czas imprezy użyczyła dziesięciu kajaków.

            Uczestnicy obydwu zmagań sportowych, zostali nagrodzeni za swój wysiłek i zaangażowanie. Członkowie najlepszych trzech drużyny z każdej konkurencji, otrzymali specjalnie przygotowane na tą okazję puchary, medale i dyplomy ufundowane przez LOT Świeboda oraz Radę Sołecką.

            Ponadto wśród wszystkich uczestników Plażówki Wilkowskiej oraz Sztafety Kajakowej rozlosowano dwa rowery, które ufundowała świebodzińska firma Sprick Rowery.

            Tegoroczny piknik, który chyba już na stałe wpisze się do kalendarza imprez Wilkowa, zakończyła zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Twisted.

            Warto wspomnieć, że w trakcie pikniku ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci, przed którymi postawiono jedno zadanie – wymyślenie znaku graficznego (logotypu), najlepiej obrazującego Wilkowo. Powstało sporo ciekawych prac i całkiem możliwe, że jedna z nich posłuży do utworzenia loga miejscowości.

 

Imprezę wsparli: Martinez, PSB Mrówka, Omega, Vac Max, Serwice, Taxa, Sprick Rowery, Sklep Aleksandra, Sklep Alex, Piekarnia Wilkowo, KGW Wilkowo, Expert R. Kaczkowski oraz Gmina Świebodzin.